Wyciąg pod Dębem

AKTUALNOŚCI Z WYCIĄGU POD DĘBEM

puchary

VIII edycja zawodów Skoczów Biega już za nami

2024-03-23

Wyniki i fotorelacja z zawodów "Skoczów Biega" !!!

Rozwiń

VIII edycja zawodów Skoczów Biega już za nami

2024-03-23

W dniu 23 marca 2024r. zakończyła się kolejna VIII edycja zawodów "Skoczów Biega". Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrza Miasta Skoczowa Mirosław Sitko wraz z dyrekrorem SOSiR-u Zbigniewem Gilem, którzy również na  zakończenie imprezy wręczyli najlepszym zawodnikom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Impreza "Skoczów Biega" tym razem odbyła się na wzgórzu Kaplicówki w Skoczowie. Punkt startu i mety znajdował się w pobliżu wyciągu narciarskiego "Pod Dębem". Trasa dla najmłodszych zawodników biegła po pobliskich łąkach na dystansach od 100 - 830m. Trasa dla biegu głównego była bardziej wymagająca i prowadziła w większości po lesie. Najlepszy czas wśród dorosłych należy do Mikołaja Urbasia z wynikiem 00:27:28.60. Gratulujemy !!!!

Gratulujemy również pozostałym zawodnikom wygranych. Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie (tym razem było nas 74),  wspaniałą zabawę i zapraszamy znowu za rok!

SOSiR składa podziękowania: panu Kornelowi Rakusowi za wytyczenie tras oraz przeprowadzenie biegów dla grup najmłodszych, panu Piotrowi Serafinowskiemu wraz z teamem "Opony Serafinowski Grupa Rowerowa" za wytyczenie oraz oznaczenie trasy biegu głównego dla dorosłych, KGW Harbutowice za przygotowanie pysznego ciepłego posiłku i napoi gorących dla wszystkich uczestników oraz obsługi zawodów. Podziękowania również dla Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoczowa oraz z OSP z Pierśćca za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegów. (SOSiR)

Wyniki zawodów na wszystkich dystansach od 100m - 6000m kliknij tutaj

Zwiń
zdjęcie

Wyciąg Pod Dębem

2023-12-01

Wyciąg " Pod Dębem" nieczynny do odwołania.

Rozwiń

Wyciąg Pod Dębem

2023-12-01

Wyciąg " Pod Dębem" nieczynny do odwołania !!!  Za utrudnienia przepraszamy.

Zwiń
wręczanie pucharów i medali

Zawody w kolarstwie górskim już za nami!

2023-09-16

W dniu 16.09.2023r. SOSiR zorganizował kolejne VIII zawody  „Rowerem po Kaplicówce”.

Rozwiń

Zawody w kolarstwie górskim już za nami!

2023-09-16

W dniu 16.09.2023r. SOSiR zorganizował kolejne, ósme zawody w kolarstwie górskim „Rowerem po Kaplicówce”.  W zawodach wzięło udział 60 osób. Start zawodów miał miejsce w pobliżu górnej stacji wyciągu „Pod Dębem”. Wszystkich zawodników oraz kibiców przywitał Dyrektor SOSiR’u Zbigniew Gil, natomiast zawody otworzył Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. Zawody dla grup najmłodszych były rozgrywane na dystansach od 100 do 1000 metrów. Po ukończeniu rywalizacji przez dzieci i młodzież, do rywalizacji przystąpili zawodnicy dorośli. Grupa kobiet miała do pokonania jedno okrążenie o długości około 5 kilometrów natomiast panowie około 16km. Trasa zawodów przebiegała przez Górkę Wilamowicką tzw. Kaplicówkę, a poszczególne odcinki miały różny stopień trudności. Były odcinki płaskie i zjazdy oraz mocne podjazdy.

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania pasjonatom wyścigów górskich, którzy poświęcili swój czas na wyznaczenie i oznakowanie trasy a są nimi: Piotr i Dorota Serafinowscy, Kornel Rakus oraz członkowie "Grupy Rowerowej Opony Serafinowski". Składamy podziękowania także Prezesowi OSP Skoczów Romanowi Kohutowi wraz z ochotnikami z OSP Międzyświęć za zabezpieczenie trasy. Dziękujemy również zawodnikom za liczny udział i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

Wyniki ⇒ kliknij tutaj

 

Poniżej przedstawiamy fotorelację z zawodów. (SOSiR)

Zwiń

Wyciąg Narciarski “Pod Dębem”, znajduje się przy ulicy Gajowej w Skoczowie.

Skontaktuj się z nami:

33 853 18 20
Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
43-430 Skoczów ul. Górecka 2A

LOKALIZACJA:

Obok górnej stacji wyciągowej znajdują się miejsca postojowe na ok. 10 samochodów, zaś przy ulicy Plaskowiec są dalsze miejsca parkingowe.
Długość stoku to około 270 m i przy sprzyjających warunkach pogodowych stanowi doskonałą bazę do nauki jazdy na nartach lub desce.

Wyciąg Narciarski “Pod Dębem”, znajduje się przy ulicy Gajowej w Skoczowie.

LOKALIZACJA OBIEKTU