Wyciąg pod Dębem

AKTUALNOŚCI Z WYCIĄGU POD DĘBEM

wyciąg narciarski

Wyciąg narciarski ''Pod Dębem''

2022-01-26

Wyciąg narciarski "Pod Dębem" jest nieczynny!

Rozwiń

Wyciąg narciarski ''Pod Dębem''

2022-01-26

Ze względu na nieodpowiednie warunki (zbyt mała warstwa śniegu na stoku), wyciąg narciarski "Pod Dębem" jest nieczynny!!!

Zwiń
Zawodnicy na starcie

Zawody w kolarstwie górskim już za nami!

2019-09-16

W dniu 14.09.2019r. SOSiR zorganizował kolejne, już siódme zawody MTB w kolarstwie górskim „Rowerem po Kaplicówce”.

Rozwiń

Zawody w kolarstwie górskim już za nami!

2019-09-16

W dniu 14.09.2019r. SOSiR zorganizował kolejne, już siódme zawody MTB w kolarstwie górskim „Rowerem po Kaplicówce”. Podczas zawodów dopisała słoneczna pogoda. W zawodach wzięło udział 126 osób oraz liczni kibice. Start zawodów miał miejsce w pobliżu górnej stacji wyciągu „Pod Dębem”. Wszystkich zawodników oraz kibiców przywitał Dyrektor SOSiR’u Zbigniew Gil, natomiast zawody otworzył Zastępca Burmistrza Skoczowa Andrzej Bubnicki. Zawody prowadził menadżer sportu SOSiR Jan Szczypka. Najwięcej emocji sprawiła grupa najmłodszych zawodników, którzy startowali na rowerach biegowych oraz liczna grupa dzieci w kategorii przedszkoli. Dużą grupę stanowiły dzieci z klas podstawowych. Zawody dla grup najmłodszych były rozgrywane na dystansach od 100 metrów do 500 metrów, zaś młodzież od 16 do 17 lat miała do pokonania dystans o długości 1,5 kilometra. Po ukończeniu rywalizacji przez dzieci i młodzież, do rywalizacji przystąpili zawodnicy dorośli. Grupa kobiet miała do pokonania jedno okrążenie o długości około 7 kilometrów, zaś mężczyźni  jechali trzy okrążenia czyli 21 kilometrów. Trasa zawodów przebiegała przez Górkę Wilamowicką tzw. Kaplicówkę, a poszczególne odcinki miały różny stopień trudności. Były odcinki płaskie i zjazdy oraz mocne podjazdy, a także odcinki techniczne. Organizatorzy tak wyznaczyli trasę, aby zawodnicy mogli wykazać się jak największymi umiejętnościami.

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania pasjonatom wyścigów górskich, którzy wiele godzin poświęcili w wyznaczenie i oznakowanie trasy a są nimi: Kornel Rakus, Piotr Serafinowski oraz Przemysław Janik. Składamy podziękowania Straży Miejskiej i druhom z OSP. Dziękujemy również zawodnikom za liczny udział i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

Poniżej przedstawiamy fotorelację oraz wyniki zawodów. (SOSiR)

Do pobrania:
 • Wyniki zawodów Wyniki zawodów
Zwiń
Gminne Szkolne Zawody Narciarskie

Gminne Szkolne Zawody Narciarskie

2019-01-23

22.01.2019r. na skoczowskim wyciągu narciarskim "Pod Dębem" odbyły się Gminne Szkolne Zawody Narciarskie.

Rozwiń

Gminne Szkolne Zawody Narciarskie

2019-01-23

22.01.2019r. na skoczowskim wyciągu narciarskim "Pod Dębem" odbyły się Gminne Szkolne Zawody Narciarskie. Zawody odbywały się w zjazdach narciarskich (slalom) oraz biegach narciarskich. W rywalizacji narciarskiej brały udział szkoły z gminy Skoczów. W grupach I - IV startowali uczniowie ze szkół podstawowych (grupa I - klasy 1 i 2, grupa II - klasy 3 i 4, grupa III - klasy 5 i 6, grupa IV - klasy 7 i 8). Grupę V stanowili uczniowie z gimnazjum oraz szkół średnich. Mimo mroźnej, ale słonecznej pogody na starcie zgłosiło się kilkadziesiąt uczniów wraz z nauczycielami. Zawody odbyły się w duchu sportowej rywalizacji, a po zakończeniu zawodów na zawodników czekał poczęstunek. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Za pomoc w organizacji zawodów składmy podziękowania Prezesowi LKS Pogórze Stanisławowi Urbańskiemu oraz Miejskiemu Zarządowi Dróg.(SOSiR)

Do pobrania:
 • Wyniki - slalom gr. 1 Wyniki - slalom gr. 1
 • Wyniki - slalom gr. 2 Wyniki - slalom gr. 2
 • Wyniki - slalom gr. 3 Wyniki - slalom gr. 3
 • Wyniki - slalom gr. 4 Wyniki - slalom gr. 4
 • Wyniki - slalom gr. 5 Wyniki - slalom gr. 5
 • Wyniki - biegi gr. 1 Wyniki - biegi gr. 1
 • Wyniki - biegi gr. 2 Wyniki - biegi gr. 2
 • Wyniki - biegi gr. 3 Wyniki - biegi gr. 3
 • Wyniki - biegi gr. 4 Wyniki - biegi gr. 4
 • Wyniki - biegi gr. 5 Wyniki - biegi gr. 5
Zwiń
Widok na stok

Gry i zabawy na śniegu

2019-01-15

Zapraszamy w dniu 19.01.2019r. (sobota) na wyciąg narciarski "Pod Dębem".

 

Uwaga! Impreza odwołana!

Rozwiń

Gry i zabawy na śniegu

2019-01-15

Zapraszamy w dniu 19.01.2019r. (sobota) na wyciąg narciarski "Pod Dębem". Od godziny 11:00 organizowane będą gry i zabawy na śniegu. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci z rodzicami. Dla każdego uczestnika przewidziano słodki upominek. (SOSiR)

Zwiń

Wyciąg Narciarski “Pod Dębem”, znajduje się przy ulicy Gajowej w Skoczowie.

Skontaktuj się z nami:

33 853 18 20
Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
43-430 Skoczów ul. Górecka 2A

LOKALIZACJA:

Obok górnej stacji wyciągowej znajdują się miejsca postojowe na ok. 10 samochodów, zaś przy ulicy Plaskowiec są dalsze miejsca parkingowe.
Długość stoku to około 270 m i przy sprzyjających warunkach pogodowych stanowi doskonałą bazę do nauki jazdy na nartach lub desce.

Wyciąg Narciarski “Pod Dębem”, znajduje się przy ulicy Gajowej w Skoczowie.

LOKALIZACJA OBIEKTU